Još nema komentara

Blagdan Tijelova

 

                 

U četvrtak, 31. svibnja u župi je proslavljen blagdan Tijelova. Na blagdan Tijelova vjernici slave otajstvo Božje nazočnosti u euharistiji, spominjemo se ustanovljenja euharistije na Veliki četvrtak, pričesti, sakramenta Tijela i Krvi Kristove, a kao uspomene na posljednju Kristovu večeru.

Svete mise su bile u 10.00 i 19.00 sati, a nakon večernje svete mise održana je tradicionalna procesija ulicama našeg grada. Praćen velikim brojem vjernika i pjesmom Mješovitog župnog zbora, župnik don Hrvoje Dragun je gradskim ulicama, koje su djeca posipala cvijećem, pronio Presveto Tijelo Gospodinovo. Procesija se zaustavila na četiri mjesta u gradu i župnik je okupljenim vjernicima udijelio blagoslov. U prigodnom obraćanju vjernicima na kraju procesije, don Hrvoje je istaknuo nadu da će blagoslov Presvetog Tijela Kristova dotaknuti svaku obitelj i pojedinca te donijeti blagoslovljene dane našoj župi i svim njenim žiteljima.

 

 

 

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .