Još nema komentara

Blagdan Tijelova 2019.

U četvrtak, 20. lipnja, proslavljeno je Tijelovo.

Tijelovo je veliki katolički blagdan. Puni naziv mu je Presveto Tijelo i Krv Kristova, a u nekim se krajevima naziva i Brašančevo. Slavi se prvog četvrtka poslije nedjelje Presvetoga Trojstva, odnosno devetog četvrtka nakon Uskrsa. Ovim blagdanom Katolička Crkva slavi ustanovljenje euharistije na Veliki četvrtak.

Na Tijelovo se sjećamo kako je Bog uzeo ljudsko tijelo da bi postao čovjekom. Bog je u Isusu svima nama dohvatljiv i blizak! Tajnu svojega utjelovljenja utkao je Isus na svojoj posljednjoj večeri u znakove kruha i vina, koji snagom njegove riječi postaju Tijelo i Krv Kristova, tj. sakrament euharistije. Tijelovo želi osobito naglasiti istinu da je Isus pravi čovjek i pravi Bog.

U našoj župi Tijelovo je proslavljeno svečanom svetom i misom i procesijom s Presvetim Sakramentom po gradskim ulicama.  

 

 

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .