Još nema komentara

Svečano misno slavlje – nedjelja 11. kolovoza

U nedjelju, 11. kolovoza,  u našoj je župi bilo posebno svečano.  Imali smo čak dva velika razloga za slavlje.

Svetu misu predvodio  je misionar don Boris Dabo koji je na misi krstio malenog Gabrijela, šesto dijete Božane i Damira Ajduka.

Uz njega misu su služili župnik don Hrvoje i dvojica svećenika podrijetlom iz naše župe, don Jure Bjeliš i don Nikola Juračić.

Don Nikola je ovom misom proslavio 50 godina svog svećeništva.

Zanimljiva je bila i propovijed don Borisa Dabe koji je misionar u Zambiji i koji je u okupljene vjernike riječima poveo na hodočašće u Zambiju. Tako smo dobili priliku barem malo se upoznati sa životom u toj siromašnoj zemlji i načinima širenja vjere, ali i potrebom otvaranja škola u toj zemlji.

         

Na kraju svete mise prigodnim riječima obratio se naš župnik. On je pročitao čestitku nadbiskupa Marina Barišića obitelji Ajduk i uručio im je nadbiskupov dar, a posebno je čestitao i našem don Nikoli na vrijednoj obljetnici.

Ovom prigodom i mi čestitamo obitelji Ajduk na Gabrijelovom krštenju, a čestitamo i don Nikoli na 50 godina posvećenosti Bogu i Crkvi.

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .