Još nema komentara

Blagdan Velike Gospe

Svečanim misnim slavljem ispred župne crkve proslavljen je blagdan Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo – Velika Gospa.

Misno slavlje je, uz don Juru Bjeliša i don Mihaela Provića, predvodio župnik don Hrvoje Dragun. U prigodnoj propovijedi župnik je govorio o značenju Isusove majke Marije za naš narod, o njenoj milosrdnosti. Istaknuo je kako se svakodnevno svaki pojedinac u svom životu susreće s brojnim izazovima i problemima, ali da ne trebamo svakodnevno težiti nekim velikim, vrhunskim djelima. Gospa je bila velika u svojoj skromnosti i malenkosti i trebamo slijediti njen put. Vjera u Boga, molitva  i sveta misa trebaju nam biti oslonac u svakodnevnom životu, a Gospa uzor.

Nakon svete mise održana je tradicionalna procesija gradskim ulicama. Gospinu sliku ulicama grada nosile su djevojke obučene u bijele haljine, a tijekom procesije župnik je predvodio molitvu krunice.

Misno slavlje i procesiju svojim je pjevanjem uveličao Mješoviti zbor.

Zahvaljujemo gospodinu Ivi Ožiću na ustupljenim fotografijama.

 

 

 

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .