Još nema komentara

Blagdan našeg zaštitnika svetoga Stjepana Prvomučenika

U ponedjeljak 3. kolovoza proslavili smo blagdan našega zaštitnika svetoga Stjepana Prvomučenika.

Proslavi je prethodila trodnevnica koju je predvodio župnik don Ante Antunović.

Na sam Blagdan u župnoj crkvi slavljene su tri svete mise. Svečanu svetu misu u 10:00 sati predvodio je prof. dr. don Ivan Kešina uz suslavljenje don Davora Bilandžića, neretvanskog dekana, don Stipe Jerkovića, prečasnog kanonika makarskog kaptola, don Ante Antunovića, župnika, i niza svećenika iz susjednih župa.

U svojoj je propovijedi prof. Kešina istaknuo mučeništvo i žrtvu svetoga Stjepana te istaknuo kako se istina i ljubav ne mogu ni s čim ubiti, a govorio je i o problemima i izazovima današnjeg čovjeka. Na kraju je istaknuo važnost molitve i posebno molitve Majci Božjoj.

Svečano misno slavlje svojim je pjevanjem uveličao Mješoviti župni zbor.

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .