Još nema komentara

Veliki četvrtak – Misa večere Gospodnje

Danas je Veliki četvrtak i početak je vazmenog trodnevlja. Večeras je u našoj crkvi slavljena Misa večere Gospodnje. To je spomen Posljednje večere na kojoj je Isus Krist, uoči smrti i muke, ustanovio sakrament Euharistije i sakrament svećeništva. Misnom je slavlju prisustvovao veliki broj vjernika, a nakon čitanja Evanđelja i propovijedi, obavljen je i obred pranja nogu Bratimima.

Na završetku svete mise župnik je prenio hostije u svetohranište te, kako se u našem narodu kaže, srušio oltare. Nakon mise, mješoviti je župni zbor otpjevao Gospin plač.

Sutra, na Veliki petak, nema svete mise, a obredi započinju u 19:00 sati.

Fotografije pogledajte u galeriji (http://www.zupaopuzen.hr/?gallery=veliki-cetvrtak-misa-vecere-gospodnje)

 

 

 

 

 

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .