Još nema komentara

Vazmeno bdjenje i svečano misno slavlje

Sinoć je vazmenim bdjenjem, koje je u našoj župnoj crkvi započelo u 20:00 sati, završeno vazmeno trodnevlje.

Bdjenje je započelo službom svjetla, tj. blagoslovom ognja i uskrsne svijeće, unošenjem svjetla Kristova u crkvu te Hvalospjevom svijeći. Uslijedila je služba riječi, tj. čitanja  iz Knjige Izlaska te Knjige Postanka. Župnikove riječi „ Slava Bogu na visini“ označile su trenutak Isusova uskrsnuća i  tradicionalnog padanja stražara. Stražari su, kako je to već tradicija, „odglumili“ zatečenost Isusovim uskrsnućem, pali u nevjerici i pobjegli iz crkve. Nakon toga započelo je svečano misno slavlje sa službom riječi, propovijedi i krsnom službom. Za vrijeme krsne službe župnik je blagoslovio vodu te njome poškropio i blagoslovio  prisutne vjernike. Misa je nastavljena euharistijskom službom, a na kraju misnog slavlja župnik je blagoslovio donesenu hranu. Misno je slavlje svojim pjevanjem uveličao veliki župni zbor.

Na samom kraju misnog slavlja, prije završnog blagoslova, svoju uskrsnu čestitku župljanima je uputio župnik don Ante Antunović.

Fotografije s vazmenog bdjenja i misnog slavlja pogledajte u galeriji.

http://www.zupaopuzen.hr/?gallery=vazmeno-bdjenje-2022

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .