Još nema komentara

Obredi Velikog petka

Večeras su u našoj crkvi održani obredi Velikoga petka.

Veliki je petak dan spomena muke, razapinjanja i smrti Isusove. Prema liturgiji danas nije slavljena sveta misa, nego samo Služba riječi s misnim čitanjima i čitanjem Muke po Ivanu. U drugom dijelu liturgije otkriven je Križ kojem se poklonio veliki broj vjernika, a nakon toga je održana sveta pričest.

Po završetku liturgije gradskim je ulicama održana tradicionalna pokornička procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom. Na početku procesije, noseći križ, išao je Šimun, a za njim u pratnji Straže Kristova groba župnik s Presvetim. U procesiji je tradicionalno sudjelovalo mnoštvo vjernika, a procesiju je svojim sviranjem pratila Gradska glazba te pjevanjem Veliki župni zbor.

Na kraju je ispred crkve otpjevan tradicionalni napjev „Ispovidajte se“.

Sutra na Veliku subotu vazmeno bdjenje započinje u 20:00 sati.

Fotografije pogledajte u galeriji:

Veliki-petak-2023

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .