Još nema komentara

Tijelovo

Tijelovo je veliki kršćanski blagdan. Puni mu je naziv Presveto Tijelo i Krv Kristova. Kršćani ovim blagdanom žele obnoviti svoju vjeru u osobu Isusa Krista, Bogočovjeka, koji je jedinorođeni Sin Božji. Na ovaj se blagdan sjećamo kako je Bog uzeo ljudsko tijelo da bi postao čovjekom.

I u našoj se župi ovaj blagdan svečano proslavlja svake godine.

Na blagdan Tijelova u župnoj je crkvi slavljena svečana sveta misa s procesijom. Misu i procesiju predvodio je župnik don Ante Antunović u koncelebraciji s don Nikolom Juračićem, a sve je svojim pjevanjem uveličao Veliki zbor.

Po završetku svete mise gradskim je ulicama održana svečana procesija s Presvetim te je tako udijeljen blagoslov čitavom gradu.

Fotografije pogledajte u galeriji:

http://www.zupaopuzen.hr/?gallery=tijelovo-2

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .