Još nema komentara

Obredi Velikog petka i procesija

Na Veliki petak u župnoj crkvi su održani obredi Velikog petka. U skladu s crkvenom liturgijom na Veliki petak nema svete mise, nego se održavaju obredi koji uključuju misna čitanja, čitanje Muke Gospodinove, klanjanje i ljubljenje Križa. Po završetku obreda održana je pokornička procesija gradskim ulicama.

U večerašnjim obredima sudjelovao je izuzetno veliki broj vjernika. obrede je predovodio župnik don Ante Antunović uz pomoć don Nikole Juračića. U procesiji je osim vjernika, članova Bratovštine i Velikoga župnoga zbora sudjelovala i Straža Kristova Groba čiji su članovi stupajući u procesiji pratili Presveto. Tradicionalno su je u procesiji sudjelovala na i naša gradska glazba.

U subotu je Vazmeno bdijenje. Obredi započinju u 20:00 sati.

Postavite komentar

Morate biti logged u objaviti komentar .